Demoverze výherních automatů uvedené na games-players.com slouží pouze k zábavě. Games-players.com je sociální kasino bez možnosti hrát o skutečné peníze; nenabízí žádné hazardní služby a neposkytuje žádnou možnost hrát o skutečné peníze na webových stránkách. Nepřebíráme odpovědnost za návštěvníky stránek, kteří hledají herní místa mimo naše stránky.
Přesto chceme zdůraznit, že hazardní hry jsou povoleny pouze uživatelům starším 18 let a že online i offline hazardní hry o skutečné peníze by měli hrát pouze pro zábavu a volný čas. Mělo by se to také dělat zodpovědně, protože nadměrné hraní může být návykové.
Pokud se domníváte, že se hraní her stává pro vás nebo vaše blízké problémem, věnujte pozornost dostupným zdrojům, které vám pomohou lépe porozumět problému a případně získat pomoc.
Rozpoznání a prevence problémového hráčství
Bez ohledu na to, zda hrajete pravidelně, nebo jen zřídka ve volném čase, porucha, která by mohla vést k problémovému hráčství, se může projevit i tak.
Různé organizace nabídly kritéria pro rozpoznávání a diagnostiku poruch souvisejících s hraním hazardních her. Následující kritéria používá Americká psychiatrická asociace a jsou uvedena v Diagnostickém a statistickém manuálu duševních poruch (známějším jako DSM-5):
Jedinec potřebuje hrát se stále většími částkami peněz, aby pocítil požadované vzrušení z hraní.
Pokusy omezit hraní nebo s ním přestat vyvolávají neklid nebo podrážděnost.
Opakovaně selhávají snahy o kontrolu nebo zastavení hraní.
Často se hraním zabývají.
Hraní používají jako způsob, jak se vypořádat s pocity tísně.
Honí se za prohrami, sázejí více, aby se pokusili získat zpět peníze, které prohráli.
Lžou svým blízkým, aby zatajili, jak moc hrají.
Jejich sázení ohrozilo nebo způsobilo ztrátu důležitého vztahu, zaměstnání nebo vzdělávací příležitosti.
Spoléhají se na to, že jim ostatní poskytnou peníze, aby pokryli své finanční závazky poté, co prohráli peníze hraním.
Pouhé občasné projevy jednoho nebo dvou z těchto chování nemusí stačit k tomu, aby naznačovaly vážný problém, ale pokud se vás týká několik z nich, pak můžete mít problém. Porucha je považována za mírnou, pokud jsou splněna alespoň čtyři z těchto kritérií; šest kritérií představuje středně závažnou poruchu, zatímco osm a více kritérií znamená závažný problém.
Pokud si nejste jisti, zda se na vás taková diagnóza vztahuje, existují zdroje, které vám to pomohou určit. Nezapomeňte, že existují různé metody pro sebehodnocení, například ta, kterou poskytuje Massachusettská rada pro kompulzivní hráčství zde.
Získání pomoci
Pokud se domníváte, že buď vy, nebo někdo z vašich blízkých má problém s hazardními hrami, je důležité si uvědomit, že se jedná o nemoc, kterou lze léčit jako každou jinou. Většina jurisdikcí, které nabízejí legální hazardní hry, zavedla systémy, které poskytují zdroje pomoci těm, kteří ji potřebují.
Anonymní hráči a Anonymní sázkaři jsou dvě populární a bezplatné organizace, které nabízejí setkání pro ty, kteří hledají pomoc po celém světě, zatímco Gam-Anon poskytuje podporu rodinným příslušníkům osoby s problémem s hazardními hrami.
Užitečné by také mohlo být vyhledat lékaře, který se specializuje na řešení problémů s hazardními hrami.
Pokud si nejste jisti, zda máte závislost, nebo ne, možná jste dospěli do bodu, kdy nedokážete správně posoudit svou schopnost kontrolovat své hráčské zážitky. I když si nejste stoprocentně jisti, měli byste zvážit, zda se nepřidat na seznamy sebevyloučení z online nebo fyzických heren, které by vám mohly zabránit v hraní v iracionálním stavu mysli. Zařazení na takové seznamy, které vám mohou legálně zabránit ve vstupu do kasina nebo v přihlášení do něj, natož v sázení peněz.